Categories
2021 Results

Parkes – 19th & 20th June 2021

LOCAL – Judge: Ben Coster

1stKate Blair-HickmanBrandy96
2ndBernie DwyerAnnie95
3rdDarren HarcoarnKenny93
4thLachlan CoxTom92

JUNIOR unassisted – Judge: Nick Foster

1stPatrick PotterLolly96
2ndPatrick PotterJazz92
3rdEmily CoxPod90
4thEmily CoxKing85

JUNIOR assisted – Judge: Nick Foster

1stClaire Coster95
2ndLiam Coster89
3rdAlec GardnerChuck85
4thMcKenzie Nolan82

ENCOURAGE – Judge: Ben Coster

1stLachlan CoxTom97
2ndMark MangoldDice96
3rdLachlan CoxShadow95
4thPatrick PotterLolly94

NOVICE – Judge: William Cox

1stDarren HarcoarnBlackie94+93 = 187
2ndDan CamilleriMoe96+90 = 186
3rdPeter RutherfordQuade95+90 = 185
4thDean IncherOby97+76 = 173

OPEN – Judge: Olly Hanson

1stMatthew SherwoodWonder98+98 = 196
2ndBen CosterLucy96+97 = 193
3rdDean IncherRaffa98+92 = 190
4thDean IncherOby96+93 = 189

Categories
2021 Results

UPPER HORTON VALLEY CHAMPIONSHIP – 12th, 13th & 14th June 2021

ENCOURAGE – Judge: Ed Wall

1stMatt CummingDigit93
=2ndHayden TurnbullCharlie92
=2ndTrent RandallSteve92

MAIDEN – Judge: Andrew Fittler

1stBen CosterFred94 + 85 =179
2ndIan Gardner Doc91 + 83 =174
3rdMargo HoganMorris88 + 77 = 165
4thPeter HoganIvan94 + 69 = 163

NOVICE – Judge: Stuart Williamson

1stRoss FletcherKen89+90+89=
268
2ndBen CosterFred88+91+84=
263
3rdTony OvertonCougar91+87 = 178
4thPeter HoganIvan89+84 = 173

CHAMPIONSHIP OPEN – Judge: Richard Puddicombe

1stNick FosterCracka97+95 = 192
=2ndChris SherwoodLois94+95 = 189
=2ndStuart WilliamsonTrend93+96 = 189
4thTony OvertonTess98+90 = 188

Categories
2021 Results

Bingara Trial – 22nd & 23rd May 2021

ENCOURAGE – Judge: Stuart Williamson

1stChris CrowellBow91
2ndLionel LockyerBob72
=3rdJayden McClymontSocks69
=3rdJames SweenyPhil69

MAIDEN – Judge: Tony Overton

1stCassie ClarkBow183
2ndMargo HoganMorris171
3rdJohn PetersTuff158
4thJohn MailerBanjo142
5thJohn PetersGrit139

NOVICE – Judge: Peter Hogan

1stCassie ClarkChelsea172
2ndBen GreenTed139
3rdLionel LockyerBob135
4thJames SweenyPhil116
5thChris CrowellBow114

OPEN – Judge: Jim Marshall

1stSarah MortimerWill170
2ndTony OvertonTess169
3rdStuart WilliamsonPistol162
4thLes ParrySocks154
5thTim RaeMick149

Categories
2021 Results

DUBBO – 15th & 16th May 2021

JUNIOR

1stCassie RutherfordMars96
2ndGeorge RutherfordNutsy90
3rdAlec GardnerChuck85

ENCOURAGE

1stShane GardnerChuck82
2ndAmanda ScrivenorTilly80
3rdJack GarlandDuke76
4thPatrick PotterJazz75

MAIDEN

1stRyan JohnstonLovie174
2ndGrant JuddDing167
3rdKahlee O’LearyDude165
4thGrant JuddPatsy144

NOVICE

1stPeter RutherfordNutsy174
=2ndDarren HarcoarnGunna170
=2ndKahlee O’LearyDude170
4thGrant JuddDing167

OPEN

1stBill GibbsSyd153
2ndDarren HarcoarnKenny152
3rdNick FosterJazz142
4thDarren HarcoarnTrigger139

Categories
2021 Results

RIVERINA FIELD TRIAL – 15th May 2021

NOVICE

1stShane MaurerTom182
2ndDenis MitchellRocky177
3rdDean IncherCrease176
4thGayle WolfeToby146

IMPROVER

1stShane MaurerTom140
2ndHerb CooperDarcoo Squirt129
3rdGreg WaltonDarcy111
4thDave WhitbyTyson79

OPEN

1stDean IncherRafa180
2ndHerb CooperDarcoo Squirt141
3rdGreg WaltonJed124
4thAnthony AttardJam122

Categories
2021 Results

JACK JOHNSTON MEMORIAL Scone – 11th May 2021

ENCOURAGE

1stS. CarmichaelManus94
2ndM. RichardsSledge88
=3rdM. RichardsBree86
=3rdM. MangoldDice86

NOVICE

1stPeter PearceHammer193
2ndPeter PearceSledge189
3rdChris CrowellBow187
4thMaurice MetherellMick186

OPEN

1stMaurice MetherellSusie193
2ndPeter PearceHammer192
3rdPeter PearceBree191
=4thTim RaeWill188
=4thF. CookTim188